عکس خرید فروش

بیانیه ستادکل نیروهای مسلح به مناسبت سالروز حمله به طبس

با جاسوس خانه آمریکا در تهران، که با اراده انقلابی دانشجویان مسلمان انجام پذیرفت، کاخ سفید را برای فرار از کابوس این ماجرای تحقیرآمیز با سردرگمی های زیادی مواجه نمود.
ستادکل نیروهای مسلح در بیانیه ای، به مناسبت شکست تاریخی آمریکا در صحرای طبس، انهدام نظامیان آمریکایی را گرامی داشت.

به گزارش عصرایران به نقل از معاونت فرهنگی و تبلیغات دفاعی ستاد کل نیروهای مسلح، در بخشی از این بیانیه آمده است: با پیروزی انقلاب اسلامی و کوتاه شدن دست استکبار جهانی و صهیونیسم بین الملل از مقدرات کشور و بر هم خوردن معادلات و مناسبات سیاسی منطقه، قدرت های بزرگ و سلطه گر جهانی به ویژه آمریکا، با احساس خطرات ناشی از پیامدها و بازتاب های خیره کننده انقلاب در سطح جهان، راهبرد دشمنی و رویارویی با نهضت امام خمینی (ره) و ملت رشید ایران را اتخاذ کردند.

این بیانیه می افزاید: برخورد با جاسوس خانه آمریکا در تهران، که با اراده انقلابی دانشجویان مسلمان انجام پذیرفت، کاخ سفید را برای فرار از کابوس این ماجرای تحقیرآمیز با سردرگمی های زیادی مواجه نمود.

این بیانیه با اشاره به طراحی عملیاتی پیچیده و دقیق برای حمله نظامی به ایران، به بهانه رهاسازی جاسوس های مستقر در محل سفارت آورده است: آمریکایی ها با غرور و اطمینان ناشی از پیش بینی نیروی انسانی کارآزموده و تجهیزات مدرن و کارآمد در شبانگاه پنجم اردیبهشت ماه سال ۱۳۵۸ در حالی که خود را بر زمین طبس می دیدند، در اوج حیرت و ناباوری ها با وقوع طوفان شن و برخورد بالگردهای متجاوز به یکدیگر، شکست سنگین و غیرقابل تصوری را متحمل گردیدند و سرانجام با لغو عملیات مجبور به فرار از خاک ایران شدند.

در بخش دیگری از بیانیه ستادکل نیروهای مسلح آمده است: آمریکایی ها برای انجام عملیات نظامی طبس با نام “پنجه عقاب” که ظاهر آن نجات جاسوس های دستگیر شده بود، لیکن گستره آن اقدامات کودتایی، تجزیه طلبانه و براندازی را شامل می گردید، از همکاری سران تعدادی از کشورهای اروپایی، آمریکایی و منطقه و افراد ضدانقلاب سود می جست، با این وجود همه تلاش مذبوحانه آنها در برابر اراده الهی، به خاکستر مبدل گردید.

این بیانیه یادآوری نموده است: خیانت برخی از مسوولان و عناصر داخلی نفوذی و باقیمانده رژیم شاه خائن در بمباران بقایای هواپیمای منهدم شده آمریکا در صحرای طبس که به دنبال درخواست رییس جمهور وقت آمریکا صورت پذیرفت و منجر به از بین رفتن تعدادی از اسناد و مدارک به جای مانده و شهادت یکی از فرماندهان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گردید، هرگز از خاطر ملت رشید ایران نخواهد رفت.

این بیانیه در پایان با گرامیداشت یاد و خاطره شهید محمد منتظر قائم، فرمانده دلیر و شجاع سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یزد و محکوم کردم اقدام ایالات متحده آمریکا در حمله نظامی به خاک کشورمان، تسلیم ناپذیری ملت ایران و آمادگی همه جانبه نیروهای مسلح، تحت قدرت لایزال خداوند و رهبری فرماندهی معظم کل قوا حضرت آیت الله خامنه ای عزیز “مدظله العالی” را رمز موفقیت و سربلندی جمهوری اسلامی و ناامیدی دشمنان انقلاب اسلامی معرفی کرده است.


بیانیه ستادکل نیروهای مسلح به مناسبت سالروز حمله به طبس

persianv

 

پسورد فایل:

لینک دانلود -

icon برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
  • نوشته: admin
  • تاریخ: ۱۰ شهریور ۱۳۸۹
  • دیدگاه‌ها خاموش
  • قسمت نظرات برای این مطلب غیر فعال شده است.