عکس خرید فروش

به کن نیاییم «افغانستان» می‌شویم

جشنواره کن سال‌هاست به سراغ فیلم‌ها و فیلمسازانی می‌رود که علاوه بر بار هنری، به موضوعات ملتهب روی خوش نشان می دهند و این واقعیت کن است…

عسگرپور در پاسخ به برخی اظهار نظرها درباره جهتگیری‌های این جشنواره نیز اضافه کرد: قصد دفاع از این جشنواره را ندارم. اما باید واقعیت‌ها را دید و بعد اظهارنظر کرد. متاسفانه بخش عمده‌ای از اظهارنظرهایی که می‌شود، بدون توجه به واقعیت‌هاست و اگر با استراتژی مشخص حرف بزنیم، مدام به دنبال مسائل حاشیه‌ای نخواهیم بود. اگر برداشت سیاسی‌مان درست بود، این جشنواره اینقدر مخاطب نداشت و بسرعت رو به نابودی می‌رفت.
محمدمهدی عسگرپور که این روزها در کن به سر می‌برد، در گفتگویی با خبرنگار ایسنا اظهار کرد: تلقی نادرستی از بازار کن در کشورمان وجود دارد و تصور می‌شود در همینجا باید قراردادها امضا شود، در صورتی‌که اینجا نقاط ارتباط ماست و این تبادل بعد صورت می‌گیرد، در عین حال در همینجا هم تبادل‌هایی انجام شده است.
وی با انتقاد از محل غرفه ایران در بازار کن گفت: باید دقت‌نظر بیشتری صورت می‌گرفت که امیدوارم برای سال‌های بعد این اتفاق بیفتد.
عسگرپور دیگر بحث مطرح شده در این مجمع را تولید مشترک میان کشورهای عضو برشمرد و بیان کرد: مذاکراتی را با استرالیا و هند برای تولید مشترک داشتیم که در آینده پیگیری خواهد شد. اما با توجه به بحران مالی پیش آمده، همه از وضعیت موجود ناراحت بودند و بحث ورشکستگی بعضی شرکت‌ها و مشکلاتی که برای اکران فیلم‌ها پیش آمده، هم مطرح شد. عسگرپور درباره مطرح شدن این موضوع از سوی برخی مبنی‌ بر این که «حضور ایران در این جشنواره غیرضروری است»، نیز پاسخ داد: نسبت کن با سینمای ایران نسبت ایران با سازمان ملل است، آنجا هم می‌توانیم حضور پیدا نکنیم، با توجه به این‌که در مواقعی هم به ما روی خوش نشان داده نشده است، اما اگر چند سال در جشنواره کن حضور نداشته باشیم، بی‌شباهت به افغانستان نخواهیم شد و از حافظه تاریخی جشنواره‌ها حذف می‌شویم .
 
 

به کن نیاییم «افغانستان» می‌شویم

Seemorgh . com

 

پسورد فایل:

لینک دانلود -

icon برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
  • نوشته: admin
  • تاریخ: ۳۱ شهریور ۱۳۸۹
  • دیدگاه‌ها خاموش
  • قسمت نظرات برای این مطلب غیر فعال شده است.