عکس خرید فروش

تغذیه قابل توجه برای کنکوری ها!!

مصرف زیاد مواد قندی باعث اختلال تمرکز حواس داوطلبان کنکور می‌شود.

 
دانش‌ آموزان در دوران کنکور صبحانه خوردن را فراموش نکنند. مصرف صبحانه گلوکز مورد نیاز برای فعالیت مغز را تأمین می‌کند.
مصرف عسل به ویژه به همراه کنجد در دوران کنکور به تقویت حافظه و به خاطر آوردن مطالب درسی کمک می‌کند.برای داشتن خواب راحت شب قبل از امتحان یک لیوان شیر گرم قبل از خواب مصرف کنند.
رئیس اداره بهبود تغذیه وزارت بهداشت افزود: دانش‌آموزان در دوران کنکور از مصرف قهوه، چای و نوشابه گازدار کولادار از حدود ۶ ساعت قبل از خواب پرهیز کنند و مصرف این مواد را در طول روز نیز به حداقل برسانند.
مصرف برخی مواد در میان وعده آخر شب قبل از امتحان به کاهش اضطراب و داشتن خواب راحت کمک می‌کند. می‌توان لوبیا، سویا و محصولات سویا، ‌موز، تخم مرغ، ماهی، گردو، شیر و لبنیات نام برد.
کم خونی موجب بی‌حوصلگی، خستگی و عدم تمرکز می‌شود.برای پیشگیری از این حالت در ایام امتحانات و قبل از آن بهتر است از منابع غذایی حاوی آهن مانند گوشت،جگر،حبوبات،خشکبار و انواع مغزها (گردو، بادام، فندق، پسته) استفاده کنند.
رئیس اداره بهبود تغذیه وزارت بهداشت افزود: خوردن مواد غذایی حاوی پروتئین و کلسیم در صبحانه در ایجاد آرامش موثر است. تخم مرغ و لبنیات منابع غذایی خوبی برای تامین این مواد مغذی هستند.
در دوران کنکور برای غلبه بر اضطراب و خستگی باید مواد غذایی مغذی و متعادل همراه با استراحت کافی و منظم داشته باشند. مصرف میوه و سبزی تازه مواد لازم برای غلبه بر خستگی را در اختیار شما قرار می‌دهد
مصرف قند و شکر و مربا به مقدار زیاد سبب ایجاد خستگی، سردرد و اختلال در تمرکز حواس می‌شود. مصرف انواع نان در وعده صبحانه می‌تواند انرژی لازم و کافی برای زمان امتحان و پیشگیری از گرسنگی را فراهم کند.
 

تغذیه قابل توجه برای کنکوری ها!!

Seemorgh . com

 

پسورد فایل:

لینک دانلود -

icon برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
  • نوشته: admin
  • تاریخ: ۱ مهر ۱۳۸۹
  • دیدگاه‌ها خاموش
  • قسمت نظرات برای این مطلب غیر فعال شده است.