عکس خرید فروش

اسهال در سالمندان خطرناک است !!

اسهال در سالمندان خطرناک است !!

بیماری اسهال در سالمندان بسیار مهم است زیرا اسهال در سالمندان بعضی خطرات را افزایش می دهد،اما چه خطرهایی؟

 
دکتر سید امیر میرباقری گفت:در گروه سنی بالغان اسهال به ۲ صورت حاد و مزمن دیده می‌شود.اسهال حاد از یک عامل عفونی،ویروسی و باکتری به وجود می‌آید که از طریق خوردن میوه و سبزی آلوده نیز اسهال ایجاد می‌شود که برای درمان آن نیاز به تجویز آنتی‌بیوتیک نیست.
وی اضافه کرد:اگر اسهال بیش از ۶ هفته طول بکشد.اسهال مزمن نامیده می‌شود که عامل بیماری عفونی نیست و علت آن می‌تواند تجویز برخی داروها،استرس‌ها و بیماری‌های عصبی باشد و از طریق آزمایش خون و مدفوع می‌توان به علت اسهال پی برد.
عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت:اسهال در گروه سالمندان بسیار مهم است به دلیل اینکه به سرعت آب بدن از بین می‌رود و بدن فرد به نارسایی‌های مختلفی همچون نارسایی کلیه مبتلا می‌شود.
وی اضافه کرد:در صورت بروز این بیماری باید از طریق سرم و مایعات آب از دست رفته به بدن بازگردانده شود.همچنین باید سدیم و پتاسیم خون را کنترل کرد.اسهال در گروه سالمندان خطرناک است و ممکن است سکته‌ و حتی مرگ را در پی داشته باشد.بنابراین حتماً باید جدی گرفته شود.
میر باقری افزود: توصیه می‌شود همواره سبزی‌ها و میوه‌ها پس از ضد عفونی و شست‌وشوی کامل و صحیح مورد استفاده قرار گیرند.
 

اسهال در سالمندان خطرناک است !!

Seemorgh . com

 

پسورد فایل:

لینک دانلود -

icon برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
  • نوشته: admin
  • تاریخ: ۸ مهر ۱۳۸۹
  • دیدگاه‌ها خاموش
  • قسمت نظرات برای این مطلب غیر فعال شده است.