عکس خرید فروش

غذایی که شما را سیر می کند؟

غذایی که شما را سیر می کند؟

توصیه های غذایی جدیدی که با خوردن آن تا مدتی احساس گرسنگی نخواهید داشت و مقدار ویتامین لازم را دریافت خواهید کرد؟!

 
دانشمندان روش ساده‌ای را کشف کرده‌اند که مدت باقی ماندن غذا در معده به دو برابر افزایش پیدا کند و انسان‌ها دو برابر مدت معمول سیر بمانند.
دانشمندان با انجام تغییراتی در غذاها امید‌های تازه‌ای را به افراد چاق که مجبورند رژیم‌های سختی را برای لاغر شدن بگیرند و طعم ناخوشایند گرسنگی را تحمل کنند،بخشیدند.دانشمندان روش ساده‌ای را کشف کرده‌اند که با انجام تغییرات ساده‌ای در ترکیب غذاها باعث می‌شوند مدت باقی ماندن غذا در معده به دو برابر افزایش پیدا کند و به این ترتیب انسان‌ها مدت زمانی دو برابر مدت معمول سیر می‌مانند.
به گفته محققان مؤسسه تحقیقات غذایی انگلیس و دانشگاه ناتینگهام که این تحقیق را انجام داده است زیبایی این روش ساده بودن آن است.تقریباً تمام غذاهای فرآوری شده مانند انواع نان‌ها و شیرینی‌ها از نگهدارنده‌هایی استفاده می‌کنند که از جدا شدن آب و چربی جلوگیری می‌کنند‌ اما بسیاری از این مواد هنگامی که با اسیدمعده ترکیب می‌شوند به سرعت تجزیه می‌شوند.دانشمندان متوجه شدند با به کار بردن ترکیبات مقاوم‌تر در ترکیبات این نوع غذاها می‌توان مدت باقی ماندن آن‌ها در بدن را به دو برابر افزایش داد و به این ترتیب مصرف‌ کنندگان این نوع غذاها تا دو برابر دیرتر گرسنه می‌شوند.این بدان معناست که بعد از خوردن یک کیک از این نوع دیگر شما میل چندانی به خوردن چیزی ندارید.
در این بررسی تعدادی داوطلب،این نوع خاص از مواد ‌غذایی را مصرف کردند و احساس گرسنگی، اشتها و احساس سیر بودن آنها بررسی شد.بعد از یک ساعت مشخص شد حجم غذایی معده این افراد محققان برای اینکه تأثیر این نوع ماده را بررسی کنند از تعدادی داوطلب خواستند به همراه غذای خود این مخلوط نگهدارنده را نیز بنوشند. سپس احساس سیری و گرسنگی و اشتهای آنها را کنترل کردند.
بعد از یک ساعت حجم غذا در معده این افراد تا دوبرابر بیشتر بود.دلیل این امر این است که زمانی که آب از غذا جدا می‌شود به سرعت معده را ترک می‌کند اما اگر آب با روغن به صورت مخلوط در بدن باقی بماند مدت بیشتری را در معده سپری می‌کند. این افراد اشتهای کمتری نیز داشتند و احساس گرسنگی در آنها بسیار کمتر بود.
 

غذایی که شما را سیر می کند؟

Seemorgh . com

 

پسورد فایل:

لینک دانلود -

icon برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
  • نوشته: admin
  • تاریخ: ۹ مهر ۱۳۸۹
  • دیدگاه‌ها خاموش
  • قسمت نظرات برای این مطلب غیر فعال شده است.