عکس خرید فروش

مطهری: وزارت ارتباطات بهتر است در وزارت راه ادغام شود


یکشنبه، ۳۱ خردادماه ۱۳۸۸

رئیس کمیته مخابرات مجلس شورای اسلامی گفت: اگر ماموریت جدیدی برای وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، در زمینه توسعه آی تی و دولت الکترونیک تعریف نشود بهتر است این وزارتخانه در وزارت راه و ترابری ادغام شود.

علی مطهری در گفت‌وگو با ایرنا، با اشاره به تهیه طرحی در زمینه ادغام وزارتخانه‌ها از سوی گروهی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: بر اساس این طرح تعداد وزارتخانه‌ها به ۱۶ وزارتخانه تقلیل می‌یابد.

وی افزود: سه، چهار ماه پیش طرح ادغام وزارتخانه ها در صحن مجلس مطرح شد ولی فوریت آن تصویب نشد، اخیرا گروهی از نمایندگان طرحی را تنظیم کردند که بحث ادغام وزارتخانه‌ها در آن بصورت تفصیلی تر مطرح شده و یکی از موارد آن ادغام وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و راه و ترابری و ایجاد وزارت حمل و نقل و ارتباطات است.

وی گفت: پیش‌نویس طرح ادغام وزارتخانه‌ها در زمان حاضر تهیه شده ولی هنوز به مجلس ارایه نشده است.

مطهری گفت: اگر وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات بخواهد به کار خود با ساختار فعلی ادامه دهد، بهترین تصمیم ادغام این وزارتخانه با وزارت راه و ترابری است، ولی چنانچه وزارت ارتباطات بیشتر به جنبه فراموش شده وظایف خود یعنی فناوری اطلاعات بپردازد و ماموریت جدید خود را در رابطه با حرکت جهشی در زمینه توسعه فناوری اطلاعات و دولت الکترونیک تعریف کند، وجود وزارتخانه مستقل ارتباطات و فناوری اطلاعات ضرورت پیدا می‌کند.

وی افزود: وقتی صحبت از توسعه فناوری اطلاعات می‌شود، مسئولان وزارت ارتباطات عنوان می‌کنند که متولی تامین زیرساخت هستند ولی وزارت ارتباطات باید در زمینه ارایه خدمات فناوری اطلاعات مانند وزارت بهداشت در زمینه ارایه و خدمات بهداشتی عمل کند.

مطهری با اشاره به ضرورت کاهش وزارتخانه‌ها و کوچک سازی دولت، گفت: در دولت نیز تمایل به ادغام وزارتخانه‌ها وجود دارد و با کاهش امور تصدی‌گری در سطح وزارتخانه‌ها طی سال‌های اخیر، ادغام وزارتخانه‌ها توجیه پیدا کرده است.

وی با اشاره به اینکه با خصوصی شدن پست، پست بانک و مخابرات در وزارت ارتباطات پیگیری ادغام این وزارتخانه توجیه‌پذیر است، اظهار داشت: وظایف وزارتخانه‌های راه و ارتباطات با هم سنخیت دارند و با ادغام این دو وزارتخانه تعارضاتی که بین آنها در زمینه توسعه شبکه مخابراتی وجود دارد، از بین می‌رود.

 

مطهری: وزارت ارتباطات بهتر است در وزارت راه ادغام شود

Itna

 

پسورد فایل:

لینک دانلود -

icon برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
  • نوشته: admin
  • تاریخ: ۱۰ مهر ۱۳۸۹
  • دیدگاه‌ها خاموش
  • قسمت نظرات برای این مطلب غیر فعال شده است.