عکس خرید فروش

آیا کف پاهای تان صاف است ؟

آیا کف پاهای تان صاف است ؟

چرا کف پای بعضی از افراد صاف می باشد؟ چه راه حلی برای این عارضه وجود دارد ؟

 
صافی کف پاها که یکی از ناهنجاری ‌های شایع در بچه‌ها می‌باشد،در اکثر موارد سابقه فامیلی مثبت دارد یعنی این عارضه در یکی از بستگان نزدیک به درجات مختلف دیده می‌شود.البته بعضی از بیماری‌هایی که با شلی مفاصل همراه می‌باشند و یا تروماها که باعث آسیب لیگامان‌ها وتاندون‌ها می‌شود،می‌تواند باعث صافی کف پا حتی به صورت یک‌ طرفه شود.
صافی کف پا به دو گروه عمده تقسیم می‌شود:فیزیولوژیک پاتولوژیک.در نوع فیزیولوژیک انعطاف ‌پذیری کف پا‌ها وجود دارد ولی در مواردی که صافی کف پا پاتولوژیک است این انعطاف،وجود ندارد.
۹۰ درصد بچه‌های زیر دو سال درجات مختصری از صافی کف پا را به علت شلی مفاصل دارند و بین سه تا پنج سال قوس طبیعی پاها شکل می‌گیرد و تا سن ۱۰ سال فقط ۴ درصد صافی کف پا باقی خواهد ماند.این عارضه معمولا در دوران کودکی درد و علامتی ندارد،فقط شکل ظاهری پاها و یا طرز راه رفتن باعث توجه والدین و مراجعه این افراد می‌شود (همان‌طور که شما در ایمیل خود اشاره کردید).جالب است بدانید که اگر در دراز مدت صافی کف پا درمان مناسبی نشود،باعث انحراف پاشنه‌ها به خارج و ساییدگی غیر قرینه کف کفش‌ها و انحراف انگشتان شست و در موارد شدید باعث انحراف ساق و زانوها به صورت ایکس خواهد شد.
معمولا صافی کف پاها در مراحل اولیه با خستگی زودرس و درد ساق پاها همراه است و در مراحل بعدی با درد زانوها و درد کمر نیز همراه خواهد بود.
در مورد درمان این مشکل،گرچه این عارضه اکثرا فامیلیال است و درمان قطعی ندارد ولی استفاده از کفش‌ها و کیف‌های طبی که قوس مناسبی را برای کف پا‌ها فراهم می‌کند، باعث می‌شود در طول زمان و رشد کودک پاها روی قالب مناسب قرار گیرد و از بدشکل شدن و دفورمیتی‌های اندام‌های تحتانی جلوگیری شود.
لذا استفاده از کفش‌ها و کیف‌های طبی که توسط پزشک تجویز می‌شود،باعث جلوگیری از تغییرشکل پاها وحتی کاهش علایم و خستگی زود رس ساق‌ها می‌شود.
 

آیا کف پاهای تان صاف است ؟

Seemorgh . com

 

پسورد فایل:

لینک دانلود -

icon برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
  • نوشته: admin
  • تاریخ: ۱۱ مهر ۱۳۸۹
  • دیدگاه‌ها خاموش
  • قسمت نظرات برای این مطلب غیر فعال شده است.