عکس خرید فروش

سرطانی که سرطان های دیگر را به همراه دارد!!

سرطانی که سرطان های دیگر را به همراه دارد!!

تحقیقات اخیر نشان می دهد،افرادی که این سرطان را دارند،بعد از مدتی به سرطان های دیگر نیز مبتلا می شوند،اما چه سرطانی این قابلیت را دارد ؟

   
سرطان پوست غیرملانوما عموما بیشترین نوع سرطان پوست پیشرفته است که سالانه یک میلیون نفر در آمریکا به آن مبتلا می‌شوند.این نوع سرطان عمدتا به عنوان کارسینومای سلول فلس‌ دار یا سلول پایه شناخته‌شده است.قرار گرفتن در معرض نور خورشید عامل اصلی ابتلا به این نوع سرطان است.
دانشمندان هم ‌اکنون می‌دانند که قرار گرفتن در معرض اشعه فرابنفش خورشید به مولکول‌ دی ان ای در سلول‌های پوست آسیب می‌رساند.بدن معمولا می‌تواند این آسیب را تا پیش از جهش‌های ژنتیکی و بروز سرطان پوست ترمیم کند.وقتی بدن فرد قادر به ترمیم دی ان ای آسیب دیده نباشد که این مساله اغلب در صورت افزایش تماس اشعه خورشید با پوست ایجاد می‌شود،سرطان بروز می‌کند.سرطان مذکور به آسانی تشخیص داده می‌شود و طبق آکادمی درماتولوژی آمریکا هنگامی که بدرستی درمان شود،احتمال بهبودی آن تا میزان ۹۵درصد وجود دارد.
این نوع سرطان بندرت در قسمت‌های دیگر بدن منتشر می‌شود،اما می‌تواند زیر پوست گسترش یابد و با نفوذ کردن تا سطح استخوان باعث آسیب‌های محلی قابل توجه شود.پزشکان هم ‌اکنون می‌دانند سرطان پوست غیرملانوما مردم را در خطر بالایی برای ابتلا به سرطان‌های پوستی دیگر قرار می‌دهد. در عین حال تحقیق جدید نشان می‌دهد این نوع سرطان می‌تواند خطر تومورهای بدخیم دیگر را در بدن افزایش دهد.به علاوه هر فرد مبتلا به سرطان پوست غیرملانوما در سنین جوان‌تر،بیشتر با خطر ابتلا به سرطان‌های دیگر روبه‌روست.در میان سرطان‌هایی که باعث بروز بیماری می‌شد،غیرملانوما رایج‌ترین و خطرش ۸ برابر سایر سرطان‌ها بود.همچنین این سرطان باعث بروز سرطان پروستات می‌شد.اگرچه سرطان پوست غیرملانوما بیماری غیرکشنده‌ای است،اما می‌تواند هشداری برای خطر افزایش سرطان‌های شدیدتر باشد.
دکتر محسن داوود نژاد،متخصص پوست و استاد دانشگاه علوم پزشکی می گوید:در معرض قرارگیری بیش از حد مقابل پرتوهای  خورشید به طور معمول باعث سرطان پوست غیرملانوما می‌شود که از سطح فوقانی پوست شروع می‌شود و معمولا به شکل برآمدگی و برجستگی نمایان و کوچک روی پوست است.این علائم بیشتر عمدتا در قسمت‌هایی از بدن بروز می‌کند که در معرض نور خورشید قرار دارند از جمله سر،گردن،بازوها،دست‌ها و صورت. شما می‌توانید خطر ابتلا به سرطان پوست را با استفاده از کرم‌های ضدآفتاب با اس پی اف ۱۵یا بالاتر در خود کاهش دهید. به گفته وی،این کرم‌ها پوست را در برابر پرتوهای مضر خورشید محافظت می‌کند. کرم‌ ضد آفتاب را ۲۰ تا ۳۰ دقیقه پیش از قرار گرفتن مقابل نور خورشید مصرف کنید و آن را هر یک تا ۲ ساعت تجدید کنید.همچنین باید از قرار گرفتن طولانی ‌مدت مقابل نور خورشید اجتناب کنید.

سرطانی که سرطان های دیگر را به همراه دارد!!

Seemorgh . com

 

پسورد فایل:

لینک دانلود -

icon برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
  • نوشته: admin
  • تاریخ: ۱۱ مهر ۱۳۸۹
  • دیدگاه‌ها خاموش
  • قسمت نظرات برای این مطلب غیر فعال شده است.