عکس خرید فروش

گزارشی از سریال های سیما در ماه مبارک رمضان

گزارشی از سریال های سیما در ماه مبارک رمضان

در این مجموعه، آهو خردمند نقش عصمت خانم، مادربزرگ خانواده را بازی می کند و رضا رویگری آدم پولداری است که او را به اسم فریدون احتشام می شناسیم. بابک حمیدیان هم نقش نوه خانواده را ایفا می کند که …

شبکه های یک، دو، سه و تهران امسال نیز مانند سال های گذشته سریال هایی ر برای پخش در ماه مبارک رمضان تهیه کرده اند.  
به گزارش روز دوشنبه خبرنگار ایرنا، “نردبام آسمان”، “پاییز پدرسالار”، “پنجمین خورشید” و “به کجا چنین شتابان” سریال هایی هستند که در ماه مبارک رمضان از شبکه های سیما پخش خواهند شد.

** شبکه یک مجموعه “نردبام آسمان”
مجموعه “نردبام آسمان” به کارگردانی “محمد حسین لطیفی” و به تهیه‌کنندگی محسن علی‌اکبری ماه مبارک رمضان روی آنتن شبکه یک سیما می رود.
“نردبام آسمان” که روز پنجم اسفند ماه سال ۸۶ کلید خورد، داستان زندگی “غیاث الدین جمشید کاشانی” منجم و ریاضی‌دان برجسته ایرانی است.
فیلمنامه این مجموعه توسط حامد عنقا به نگارش درآمده و بازیگرانی چون ویشکا آسایش(آی بانو)، برزو ارجمند(معین)، سیامک احصایی(هوشمند)، حسن پورشیرازی(صفدر)، وحید جلیلوند(غیاث الدین کاشانی)، جمشید جهانزاده(حلاج)، سیاوش چراغی‌پور(قوش چی)، محمدرضا داوود نژاد(داروغه)، محسن زهتاب(مجیب)، بهرنگ علوی(قاضی)، شبنم قلی خانی(ویس)، مهدی فقیه(خوافی)، حسین سلیمانی(لطیف)، هدیش شاملو(اردای)، رحیم نوروزی(الغ بیک)، مجید یاسر(مهربان) در آن بازی کرده اند.

** شبکه دو سریال “پاییز پدرسالار”
“پاییز پدرسالار” به نویسندگی و کارگردانی “مسعود شاه محمدی” و تهیه کنندگی “رضا جودی” است.
شاه محمدی فیلمنامه این سریال را براساس طرحی از جابر قاسمعلی نوشته است.
بازیگرانی چون چگیز جلیلوند، محمود عزیزی، شیرین بینا، برزو ارجمند، رحیم نوروزی، بهناز جعفری، رامین راستاد، محمود بنفشه خواه، فرشید زارعی فر و میرطاهر مظلومی در این سریال به ایفای نقش پرداختند.
این سریال داستان فرخ، مرد بسیار متمولی است که روابط خوبی با دخترانش پوران، توران و لعیا و دامادهای خود خسرو و امیر دارد. او احساس می کند که دوران خانه نشینی و استراحتش فرا رسیده و می خواهد اموال و مسئولیت های تجاری اش را به دخترانش بسپارد اما برای این کار شرطی دارد.

** شبکه سه مجموعه “پنجمین خورشید”
مجموعه “پنجمین خورشید” را علیرضا افخمی نوشته و کارگردانی کرده است و داوود هاشمی نیز تهیه کنندگی آن را برعهده دارد.
حمیدگودرزی، شبنم قلی خانی، مریم کاویانی، انوشیروان ارجمند، مهدی سلوکی، شهرام قائدی، مهوش صبرکن، کامیار محبی، عسگر قدس، حسن نجفی، پندار اکبری، نسیم گرامی پور، طوفان مهردادیان و پیروز پیروزیان در این فیلم بازی کرده اند.
در این سریال می بینیم:‌ مهدی و همایون دو دوست هستند که در سال ۶۵ و در وضعیت بد اقتصادی زندگی می کنند آنها بر اثر حادثه ای عتیقه ای خاص پیدا می کنند که قابلیت سفر در زمان را دارد و مهدی همراه عتقیه ۲۳ سال در زمان سفر می کند و در سال ۱۳۸۸ در تهران امروز خود را می یابد. مهدی که با پدیده های جدید و دور از ذهن مواجهه می شود دلبسته دختری به نام هما می شود و اتفاقات دیگری برای او می افتد که مجبور به بازگشت به سال ۶۴ می شود.

** شبکه تهران مجموعه “به کجا چنین شتابان”
این سریال را ابوالقاسم طالبی کارگردانی کرده و حسن شکوهی تهیه کننده آن است.
به کجا چنین شتابان براساس فیلمنامه ای از ابوالقاسم طالبی و لیلی کریمان ساخته می شود.
بازیگران این سریالی عبارت از عسل بدیعی، حسن شکوهی، حامد بهداد، آهو خردمند، رضا رویگری، بهروز بقایی، علی عمرانی، بابک حمیدیان، فریبا متخصص، پرستو گلستانی، شراره دولت آبادی، گیتی ساعتچی، نیلوفر شهیدی، فریدون مهرابی و حدیثه تهرانی هستند.
در این مجموعه، آهو خردمند نقش عصمت خانم، مادربزرگ خانواده را بازی می کند و رضا رویگری آدم پولداری است که او را به اسم فریدون احتشام می شناسیم. بابک حمیدیان هم نقش نوه خانواده را ایفا می کند که دانشجوی رشته معماری است و از قرار معلوم با مجموعه کارهای اوست که به پیام اصلی سریال می رسیم.

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، شبکه های یک و تهران که مجموعه های “نردبامی بر آسمان” و “به کجا چنین شتابان” را برای ماه مبارک رمضان تهیه کرده اند، ممکن است به علت کمبود وقت از زمان اذان مغرب تا پایان شب، اقدام به پخش این سریال ها نکنند.
 
 

گزارشی از سریال های سیما در ماه مبارک رمضان

Seemorgh . com

 

پسورد فایل:

لینک دانلود -

icon برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
  • نوشته: admin
  • تاریخ: ۲۹ مهر ۱۳۸۹
  • دیدگاه‌ها خاموش
  • قسمت نظرات برای این مطلب غیر فعال شده است.