عکس خرید فروش

۳ باور اشتباه راجع به ضدآفتاب

3 باور اشتباه راجع به ضدآفتاب

 
* آیا ضد آفتاب مال خانم‌هاست؟
این حرف را آنهایی می‌زنند که اصلا نمی‌دانند کارکرد ضدآفتاب چیست و نور آفتاب چه خطرهایی برای پوست دارد.فارغ از این ‌که پوست شما از چه نوعی باشد،نور خورشید می‌تواند به اعماق آن نفوذ کند و دی.ان.ای (DNA) سلول‌های پوستی را از بین ببرد و این آسیب می‌تواند در نهایت به سرطان پوست ختم شود.همه خانم‌ها و آقایان اگر به هر دلیلی مجبور باشند که بخشی از وقت خود را طی روز در بیرون از خانه و زیر آفتاب بگذرانند،باید از این محصولات استفاده کنند.حتی اگر پوست شما تیره باشد و بتوانید مدت زمان زیادی را زیر آفتاب بدون سوختن دوام بیاورید،باز هم نباید از ضدآفتاب غافل شوید.

* وقتی می‌گویند یک ضدآفتاب دارای اس.‌پی.‌اف ۳۰ است،یعنی این ضدآفتاب می‌تواند تا ۳۰ دقیقه از پوست ما در برابر نور خورشید محافظت کند؟
 معنای اس.پی.اف این نیست.شاخص SPF نشان‌دهنده میزان حفاظتی است که محصول مورد ‌نظر در برابر پرتوهای فرابنفش نوع B(بخش مضر نور آفتاب برای پوست انسان) به عمل می‌آورد.هر چه این عدد بیشتر باشد میزان حفاظت نیز بیشتر خواهد بود.اما به یاد داشته باشید که نمی‌شود بر مبنای اس.پی.اف قضاوت کرد که تا چند ساعت می‌شود زیر آفتاب ماند؛مثلا اگر شما از محصولی با اس.پی.اف ۳۰ استفاده کنید و دیگری از محصولی با اس.پی.اف ۱۵ استفاده کند،به این معنی نیست که شما می‌توانید زمانی معادل ۲ برابر شخص دوم در آفتاب بمانید.در واقع،اس.پی.اف ۱۵ معنایش این است ‌که این محصول حدود ۹۳ درصد از پرتوهای فرابنفش را فیلتر می‌کند و اس.پی.اف ۳۰ حدود ۹۷ درصد را.چون میزان اثر بخشی ضد آفتاب‌ها به مرور زمان کم می‌شود،احتمالا با گذشت زمان میزان اختلاف این دو کمتر هم می‌شود.گذشته از شاخص اس.پی.اف، بر مبنای واکنش پوست هم نمی‌شود قضاوت کرد که تا چند ساعت می‌توان در زیر آفتاب باقی ماند؛چراکه ممکن است ۲۴ ساعت طول بکشد تا آفتاب‌سوختگی خودش را نشان بدهد.

*  آیا استفاده از ضد آفتاب‌ برای محافظت از پوست در برابر نور خورشید کفایت می‌کند؟
هیچ ضدآفتابی نمی‌تواند تمام پرتوهای فرابنفش را بلوک کند.پس نمی‌شود ضدآفتاب‌ را به عنوان تنها عامل حفاظتی قلمداد کرد. محدود کردن ساعاتی که زیر آفتاب هستید یا رعایت پوشش کامل بدن نیز به همان اندازه مهم است.

بهتر است به منظور برخورداری از یک حفاظت کامل در برابر نور خورشید، هر سه روش زیر را اجرا کنید:
*  بین ساعات ۱۰ صبح تا ۴ بعدازظهر در معرض آفتاب قرار نگیرید؛

* تا می‌توانید خود را بپوشانید؛

* ضدآفتاب‌ را به طور متناوب و دست‌و ‌دلبازانه مصرف کنید.هنگام استعمال ضد آفتاب‌ بر روی پوست، خست به خرج ندهید.نیم ساعت قبل از بیرون رفتن،آن را روی پوست خود بمالید و هر ۲ ساعت یک ‌بار آن‌را تجدید کنید،حتی در روزهای ابری هم آن را فراموش نکنید.پرتوهای فرا بنفش می‌تواند از ابرها به‌راحتی عبور کند.
 

3 باور اشتباه راجع به ضدآفتاب

Seemorgh . com

 

پسورد فایل:

لینک دانلود -

icon برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
  • نوشته: admin
  • تاریخ: ۳۰ مهر ۱۳۸۹
  • دیدگاه‌ها خاموش
  • قسمت نظرات برای این مطلب غیر فعال شده است.