عکس خرید فروش

۱۷۰قتل امسال در تهران اتفاق افتاد

۱۷۰قتل امسال در تهران اتفاق افتاد
جام جم آنلاین: با ورود ۳۶ هزار پرونده به دادسرای امور جنایی تهران مشخص شد ، ۱۷۰ فقره قتل طی یک سال به وقوع پیوسته است.
به گزارش فارس ،‌ فخرالدین جعفرزاده ، سرپرست دادسرای امور جنایی تهران صبح امروز در خصوص آمار وقوع جرائم و ورودی پرونده‌ها به دادسرای امور جنایی تهران در طول سال جاری گفت: در این مدت حدود ۳۶ هزار پرونده قضایی تشکیل شده‌ است البته این به این معنا نیست که همه پرونده‌ها مربوط به جرائم جنایی است بلکه بخش عمده‌ای از آن به پرونده سرقت‌ها و کیف‌قاپی‌های ساده است.

وی با اشاره به این مطلب که جرائم جنایی از نظر دادسرای جنایی سرقت‌های مسلحانه، قتل، گروگانگیری و جرائم به عنف است، گفت: در این خصوص تعداد پرونده‌ها بسیار پایین است.

جعفرزاده با اشاره به این مطلب که در سال جاری تا امروز ۱۷۰ فقره قتل واقع شده است، گفت: این در حالی است که سال قبل آمار تقریبی بین ۱۵۵تا ۱۶۱فقره قتل بود که متأسفانه حاکی از افزایش قتل در تهران است.

وی درباره وقوع سرقت‌های مسلحانه در سال ۸۷ نیز گفت: در این سال ۵۵ مورد سرقت مسلحانه واقع شده است که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که این تعداد ۷۵ عدد بود شاهد کاهش بوده‌ایم.

سرپرست دادسرای امور جنایی تهران درخصوص پرونده‌های وارده به سیستم صلح و سازش و اجرای احکام دادسرای امور جنایی تهران گفت: امسال بیش از ۶۰ مورد پرونده با صلح میان اولیای دم و محکومان به پایان رسید و این در حالی است که عده‌ای از اولیای دم نیز خواستار اجرای حکم قصاص شدند که برابر قانون این احکام و درخواست‌ها اجرا شد.

وی با اشاره به این موضوع که۳۲ هزار پرونده از جمیع پرونده‌های وارده به سیستم دادسرای امور جنایی تهران منجر به صدور قرار نهایی شد، گفت: سایر پرونده‌ها نیز به دلایل مختلف از جمله عدم پیگیری شاکیان به نتیجه نرسیده است.

جعفرزاده با اشاره به این مطلب که قضات واحد اظهار نظر دادسرا در جلسات دادگاه کیفری شرکت کرده و از کیفرخواست‌ ها دفاع می‌کنند ، گفت: در طول سال جاری قضات این دادسرا در ۳۵۱ جلسه دادگاه کیفری استان تهران شرکت کرده‌اند.


۱۷۰قتل امسال در تهران اتفاق افتاد

persianv

 

پسورد فایل:

لینک دانلود -

icon برچسب ها: , , , ,
  • نوشته: admin
  • تاریخ: ۱۱ مهر ۱۳۹۰
  • دیدگاه‌ها خاموش
  • قسمت نظرات برای این مطلب غیر فعال شده است.