عکس خرید فروش

مرگ مشکوک کشتی‌گیر ایرانی در آلمان

جام جم آنلاین: پرونده مرگ جوان ایرانی که یکی از قهرمانان کشتی در کشور آلمان بود و سال گذشته به طرز مشکوکی در محل سکونت خود جان باخته است با شکایت والدین وی در دادسرای جنایی تهران بازگشایی شد.

محمدحسین شاملو، بازپرس شعبه اول دادسرای جنایی با اشاره به پرونده‌ای که در ارتباط با پیگیری مرگ جوان ایرانی در دادسرای جنایی مطرح شده است به جام‌جم گفت: روز ۱۱ فوریه سال ۲۰۰۹ (۲۲ بهمن سال گذشته) ساعت 22:30 به دنبال تماس زنی با مرکز پلیس آلمان در شهر «اسن» مشخص شد یک جوان ایرانی که از سال‌ها قبل به اتفاق والدین خود در این کشور زندگی می‌کرده ، در آپارتمان محل سکونت خود فوت کرده است.

شاملو افزود: در پی این تماس، ماموران پلیس با عزیمت به محل متوجه شدند این جوان ۲۱ ساله مهرداد گلستانی نام دارد و در کنار جسد وی مقادیری قرص قرار گرفته است.

با تحقیق از زن تماس‌گیرنده که وی نیز تابعیت ایرانی آلمانی دارد، او گفت: من نامزد مهرداد هستم و زمانی که به خانه آمدم، متوجه شدم او با خوردن قرص خودکشی کرده است.

شکایت در دادسرای جنایی

بازپرس ویژه قتل تهران گفت: پس از گزارش موضوع، جسد جوان ایرانی در شهر اسن دفن شد و پیگیری والدین این جوان که یکی از کشتی‌گیران مطرح در کشور آلمان بود بی‌نتیجه ماند اما والدین این جوان با حضور در دادسرای جنایی تهران علیه نامزد پسر خود شکایت کردند.

والدین این جوان در اظهارات خود گفتند: پس از اطلاع از مرگ فرزندمان در محل حضور پیدا کردیم و چون فرزند ما ورزشکار و بسیار شاداب بود، بر این عقیده‌ایم که وی قربانی توطئه نامزد خود شده است.

به گفته والدین کشتی‌گیر، زمانی که می‌خواستیم در اداره پلیس شهر «اسن» علیه این دختر شکایت کنیم ، پلیس آلمان تهدید کرد در صورتی که نتوانیم ادعای خود را ثابت کنیم، مطابق قوانین کشور آلمان به ۵ سال زندان محکوم خواهیم شد و ما نیز به ایران آمدیم و اکنون قصد داریم از طریق سیستم قضایی کشور در این ارتباط اقدام و جسد فرزند خود را به ایران منتقل کنیم.

دستور قضایی

بازپرس جنایی تصریح کرد: پس از ارائه این شکایت، دستور قضایی در این ارتباط صادر شد تا امور بین‌الملل قوه قضاییه پس از مکاتبه با مسوولان قضایی کشور آلمان نسبت به نتیجه تحقیقات، گزارش پزشکی قانونی و انتقال جسد جوان ایرانی به کشور اقدام قانونی را انجام دهد.

قاضی جنایی خاطرنشان کرد: این جوان ایرانی از ورزشکاران مطرح رشته کشتی در کشور آلمان بوده است. روزنامه‌های این کشور بارها درباره وی گزارش‌های متعددی را ارائه کرده و وی صاحب چندین مدال و مقام در این رشته بوده است.

شاملو اضافه کرد: در حال حاضر تحقیقات در این زمینه در مراحل مقدماتی قرار دارد و پس از ارسال نتیجه تحقیقات از سوی پلیس جنایی کشور آلمان، در این ارتباط تصمیم‌گیری خواهد شد.

 

پسورد فایل:

لینک دانلود -

icon برچسب ها: , , ,
  • نوشته: admin
  • تاریخ: ۲۷ مهر ۱۳۹۰
  • دیدگاه‌ها خاموش
  • قسمت نظرات برای این مطلب غیر فعال شده است.