عکس خرید فروش

پرداخت وام بهانه‌ای برای سرقت

جام جم آنلاین: با دستگیری یک متهم به سرقت و کلاهبرداری مشخص شد این فرد به بهانه پرداخت وام ، طعمه‌های خود را مورد شناسایی قرار داده و از‌ آنها سرقت می‌کرده است.

به گزارش فارس ، زن میانسالی عصر ۱۰ بهمن سال گذشته به مأموران کلانتری ۱۲۶ تهرانپارس مراجعه کرد و به آنها گفت: در ساعت ۱۰:۳۰ صبح به عنوان مسافر سوار یک دستگاه پژو ۲۰۶ شدم

وی افزود: راننده خودرو مردی میانسال بود که در بین راه دائماً با گوشی تلفن همراه خود صحبت می‌کرد و مدعی بود می‌تواند برای فردی که پشت تلفن است وام بگیرد این فرد همچنین از خرید و فروش یا انتقال فرش به انبارهای خود، مسافرت به خارج از کشور و گرفتن بلیت هواپیما صحبت به میان می‌آورد.

این زن جوان مدعی شد صحبت‌های این فرد به ویژه درباره گرفتن وام باعث شد تا از وی در خصوص گرفتن وام سؤالاتی بپرسم که این فرد مدعی شد برای دریافت وام لازم است تا مبلغ یک میلیون تومان به یک حساب صندوق قرض‌الحسنه بریزم تا پس از گذشت یک ماه وام به من تعلق بگیرد.

این مرد میانسال مدعی شد اگر من مشکل شدید مالی دارم می‌توانم از طریق وی به عنوان معرف اقدام کنم و سریع‌تر وام بگیرم من هم که به واسطه بیماری فرزندم نیاز به پول داشتم بلافاصله از این پیشنهاد استقبال کردم و پس از برداشتن ۸۰۰ هزار تومان پول از حساب بانکی‌ام به همراه این فرد راهی صندوق قرض‌الحسنه شدم.

این زن اضافه کرد: در بین راه در حالی که وی همچنان با گوشی تلفن همراه خود صحبت کرد مدعی شد بایستی یک تخته فرش را که در صندوق عقب خودرو قرار دارد به منزل مادرش در سعادت آباد ببرد و برای همین از من اجازه گرفت که ابتدا فرش را برساند.

پس از رسیدن به یک ساختمان بسیار شیک چند طبقه از من خواست تا با توجه به ادعای وی در خصوص عدم توانایی از پارک دقیق خودرو از ماشین پیاده شوم و برای پارک خودرو به او فرمان بدهم و به این ترتیب پس از اینکه من از ماشین پیاده شدم و همه وسایلم و مبلغ پول داخل ماشین بود پای خود را روی گاز گذاشت و از محل متواری شد.

با تشکیل پرونده مقدماتی و ارسال آن به مرجع قضایی به دستور دادیار شعبه یکم دادسرای جنایی تهران پرونده جهت رسیدگی تخصصی در اختیار کارآگاهان پایگاه چهارم پلیس آگاهی قرار گرفت.

با آغاز تحقیقات و جمع بندی اطلاعات به دست آمده از شکایات مشابه مشخص شد این فرد در کلانتری‌های شرق تهران با استفاده از انواع خودرو از قبیل پژو و خودروی روآ و پراید سفید و مشکی اقدام به سرقت اموال مالباختگان کرده و در تمام سرقت‌ها نیز طعمه‌های خود را از میان زنان انتخاب کرده است.

کارآگاهان پایگاه چهارم با توجه به افزایش تعداد مالباختگان و شیوه و شگرد به کار رفته از سوی متهم بررسی این پرونده را به صورت ویژه در دستور کار خود قرار دادند تا نهایتاً موفق به شناسایی شماره پلاک مورد استفاده در یکی از سرقت‌ها شدم که در تحقیقات پلیسی مشخص شد پلاک به یک دستگاه خودروی روآ است که در تاریخ ۲۳ اردیبهشت ۸۸ از روی خودرو سرقت شده است.

کارآگاهان پایگاه چهارم در ادامه تحقیقات خود ضمن اعلام مشخصات پلاک مورد نظر به همه واحدهای انتظامی سطح شهر تهران کنترل و مراقبت نامحسوس مناطقی که احتمال می‌دادند سرقت در آن مناطق انجام شود را در دستور کار خود قرار دادند تا نهایتاً در تاریخ ۲۰ اردیبهشت امسال موفق به شناسایی خودروی روآ با پلاک مسروقه شدند.

مأموران بلافاصله متهم را در حالی که یک زن میانسال به عنوان مسافر همراه خود داشت شناسایی و دستگیر کردند و با حضور کارآگاهان زن مسافر از نیت سرقت و نیت متهم اطلاع پیدا کرد.

متهم به نام ابوالفضل ۴۴ ساله پس از مواجهه با تعدادی از مالباختگان به ناچار لب به اعتراف گشود و علاوه بر اعتراف به انجام سرقت‌ها به این شیوه مدعی شد برای آنکه دیرتر توسط مأموران شناسایی و دستگیر شود به استفاده از تعداد زیادی خودرو که عمدتاً با کلاهبرداری آنها را تصاحب کرده اقدام کرده است.

 

پسورد فایل:

لینک دانلود -

icon برچسب ها: , , ,
  • نوشته: admin
  • تاریخ: ۱۲ آبان ۱۳۹۰
  • دیدگاه‌ها خاموش
  • قسمت نظرات برای این مطلب غیر فعال شده است.