عکس خرید فروش

محققان یک ارتباط ژنتیکی بین بیماری‌های لثه و حمله قلبی یافتند

لزوم جدی گرفتن بیماری‌های دهان و دندان؛ , ارتباط ژنتیکی بین بیماری‌های «قلبی» و «لثه» کشف شد

ارتباط بین بیماری‌های لثه و قلبی عروقی پیش از این هم مورد تایید قرار گرفته بود اما چگونگی این ارتباط تا کنون مورد سوال بود. اکنون  محققان آلمانی احتمالا موفق به کشف این ارتباط ژنتیکی شده‌اند. گرچه مکانیسم دقیق این ارتباط هنوز نامشخص خواهد ماند .
به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز ،  محققان دانشگاه کیِل، تغییر ژنتیکی خاصی را در مبتلایان به بیماری های لثه و مشکلات قلبی پیدا کردند. در این پژوهش جدید تیم تحقیقاتی دانشگاه کییل یک جهش ژنتیکی مشترک در افراد مبتلا به بیماری لثه و مبتلایان به بیماری قلبی کشف کردند .
 

نتایج این یافته در یک کنفرانس پزشکی ارائه شد. دکتر شافر، سرپرست این تیم تحقیقاتی معتقد است: بیماریهای دهان و دندان بایستی جدی گرفته شوند و هر چه سریعتر درمان شوند.

وی افزود : بیماریهای قلبی عروقی و بیماری لثه با فاکتورهای خطرزای یکسان و مشابهی بوجود می‌آیند که مهمترین آنها سیگار، دیابت و چاقی هستند و هم اکنون مطمئن هستیم که یک ارتباط ژنتیکی قوی بین این دو بیماری وجود دارد.

محققان پیش از این شباهتی بین باکتری‌های حفره دهانی و باکتری‌های موجود در پلاکت‌های عروق قلبی یافته بودند و اعلام کرده بودند هر دو این بیماری‌ها با پاسخ نامتناسب سیستم ایمنی بدن و التهاب طولانی بروز می یابند.
نتایج تحقیقات اخیر حاکی از آن است که ارتباط ژنتیکی قوی بین این دو بیماری برقرار است و مبتلایان به بیماری های دهان و دندان باید عوامل خطر موثر را کاهش دهند تا در مراحل اولیه از بیماری های قلبی جلوگیری کنند.

pezeshk . us

 

پسورد فایل:

لینک دانلود -

icon برچسب ها: , , , ,
  • نوشته: admin
  • تاریخ: ۱۹ آبان ۱۳۹۰
  • دیدگاه‌ها خاموش
  • قسمت نظرات برای این مطلب غیر فعال شده است.